Jdi na obsah Jdi na menu
 


Udalosti,Metrostav a.s.

Metrostav zaplatil Praze za propad Blanky 6,5 milionu korun

mediafax, foto E15 | Publikováno 26.10.2010 12:22

Metrostav Praze zaplatil 6,5 milionu korun za odborné posudky kvůli propadu tunelu Blanka. Praha dále chce kvůli nehodě asi tři miliony korun za poškození dobrého jména. Tuto fakturu prý ještě Metrostav nedostal.

Metrostav

„Poslali faktury, my jsme je zaplatili. Jde o náklady magistrátu na odborné posudky, které jsme využili. Práce odborníků je třeba si vážit,“ řekl mluvčí Metrostavu František Polák. Podle něj by firma takové posudky musela stejně objednat.

Mluvčí magistrátu Jiří Wolf dodal, že Metrostav zaplatil první část, kterou magistrát požaduje. Další v hodnotě asi tří milionů korun má Praze vynahradit poškození dobrého jména města. Zda společnost akceptuje i tuto pohledávku, nechtěl Polák komentovat. „Faktura ještě nepřišla. Je předčasné o tom mluvit,“ poznamenal.

 

 

Rada hlavního města rozhodla, že Metrostav má metropoli uhradit pokutu, a to ve výši 9,56 milionu korun. Podle vedení města událost způsobila městu nejen peněžní škody, ale také pošpinila i dobré jméno Prahy.

Metrostav již dostal za červencový propad tunelu milionovou pokutu od Českého báňského úřadu. Podle ČBÚ firma podcenila prevenci a neudělala dost pro zajištění bezpečnosti.

Tunel Blanka se během stavby propadl už třikrát. Dvakrát vznikl kráter ve Stromovce, naposledy se půda propadla u ministerstva kultury v Praze 6.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář